Výrobca : Ferrosan A/S, 2860 Soeborg, Dánsko

Oficiálna internetová stránka výrobcu : www.aquamid.com

Popis produktu : Aquamid je transparentný polyakrylamidový gel zložený približne z 2.5% polyakrylamidu a 97.5% apyrogénnej vody.Gel je urený na podkožnú aplikáciu a je dodávaný v naplnených striekačkách s obsahom 1ml.

Účinky : Aquamid zväčšuje objem podkožného tkaniva, čím upravuje kožné kontúry a zväčšuje objem kože na žiadanú úroveň. Aquamid sa stáva jemnou a pevnou súčasťou spojovacieho tkaniva a integruje sa do organizmu ako jeho trvalá súčasť.

Indikácie : Aquamid je určený na trvalú náhradu objemu mäkkých tkanív tela, najmä na korekciu hlbších vrások ( na čele v oblasti koreňa nosa,vrások medzi nosovými krídlami a kútikmi úst, v oblasti ústnych kútikov, vrások medzi kútikmi úst a bradou), zväčšenie a úprava tvaru pier, úprava tvaru líc, korekcia jaziev (napr.po akné).

Kontraindikácie : Aquamid nesmie byť aplikovaný do oblastí s aktívnou infekciou alebo s aktívnym kožným ochorením alebo zápalom, aktívnym herpes labialis a u pacientov s autoimúnnymi ochoreniami. Pacient nesmie užívať kortikoidy alebo nesteroidné antireumatiká. Prípravok by sa nemal aplikovať počas tehotenstva a kojenia. Gel sa nesmie aplikovať do miest, kde už bola použitá iná permanentná výplň. V prípade predchádzajúcej aplikácie vstrebateľnej výplne do danej oblasti je možné použitie Aquamidu, je však potrebné dodržať dobu potrebnú na dokonalú resorbciu tejto výplne (obvykle 6-12 mesiacov). Aplikáciu je tiež potrebné zvážiť u pacientov s opakujúcim sa herpes labialis.