Významnou vlastnosťou kože je elasticita a schopnosť regenerácie. V dospelosti dochádza k obmedzeniu týchto vlastností. Objavujú sa vrásky. Denne sa stretávame s ostatnými ľudmi a naša tvár im poskytuje prvý vnem/pocit. Na tvári vznikajú vrásky činnosťou mimických svalov. Koža sa v určitých oblastiach “krčí”, čo časom podmieni vznik vrások.

Na korekciu horizontálnych vrások na čele, vertikálnych vrások na koreni nosa a vrások v oblasti vonkajších očných kútikov je optimálnym riešením aplikácia botulotoxínu. Dočasne blokuje činnosť mimických svalov, ktoré na dobu cca 3-6 mesiacov strácajú schopnosť pohybu. Vrásky , ktoré sú už na koži prítomné sa ďalej nezvýrazňujú a nové vrásky nevznikajú. Tvár získava ” oddýchnutý” vzhľad.  Pri opakovanej aplikácii preparátu sa predlžuje doba jeho účinku, takže intervaly opätovnej aplikácie sa predlžujú.

Botulotoxín je  možné aplikovať od 18 rokov veku, optimálne je začať s aplikáciou vo veku cca 25-30 rokov. Jedná sa o relatívne jednoduchý , avšak veľmi efektný ambulantný zákrok trvajúci cca 10-15 minút.

Aplikácia nie je  možná pri nervovosvalových ochoreniach (napr. myasthenia gravis), tehotnosti, kojení, aktívnom opare pery.

Botulotoxín sa aplikuje injekčne z viacerých vpichov v ošetrovanej oblasti. Účinok nenastupuje ihneď, ale až 3-7 dni po aplikácii. Použitie make-upu je možné na druhý deň.

V prípade záujmu o podrobnejšie informácie kliknite sem.